Altın Dedektörü Nedir ?

Altın Dedektörü Nedir ?

Altın Dedektörü Nedir?

Altın dedektörü  daha gelişmiş daha çok özellikli bir bir metal dedektörüdür. . Bu yüzden altın aramak için, aslında bir metal dedektörüne ihtiyacınız vardır. Sadece gelişmiş bir cihaz satın almanız gerekiyor. sizde altın aramak veya değerli eşyalar aramak istiyorsanız Dedektör Vadisi ne bekleriz.

Türkiye’de definecilik, özellikle kırsal kesimlerde oldukça popülerdir. Bir zamanlar define haritası ile yapılan bu altın arama işlemi, günümüzde dedektörler vasıtasıyla yapılıyor. Metal dedektörleri, altın dışında farklı maden türlerini de tespit edebildiğini de unutmamak gereklidir.Sizde hobi olarak veya kazanç sağlamak için bir ALTIN ARAMA DEDEKTÖRÜ almak istiyorsanız Dedektör Vadisi ni arayabilirsiniz veya mağazamıza uğrayıp bir dedektör alabilirsiniz. Almak istemezseni bile bir kahvemizi içersiniz.

Altın Dedektörü Nasıl Çalışır

Halk arasında define dedektörü olarak da bilinen altın dedektörlerinin çalışma prensibi, radyo frekansına dayanmaktadır.  Metal dedektörü üzerinde bulunan iki bobinin ( alıcı ve verici ), birbiri arasındaki etkileşime göre veri alınır. Verici bobin, toprağın altına radyo frekansı yollar. Eğer burada bir metal varsa, bu frekanslar metallerin oluşturduğu manyetik alana çarpıp, alıcı bobine gelirler. Burada ses ve görüntüye dönüşerek uyarı verir.

Leave a Reply

Copyright © 2021 | Aktekke Mahallesi horuzoğlu Sk kütükcüoğlu apt altı No 8/C Kastamonu Merkez 05424955464 |