Merdiven Define İşareti

Merdiven Define İşareti

Define İşaretleri Merdiven:

Her merdiven define işareti olmayabilir lakin her merdiven basamakları mutlaka kontrol edilmelidir, Daha anlaşılır olması adına şu şekilde ifade edelim aslında merdiven define işareti değil sadece define saklamaya oldukça elverişlidir, Merdivenlerin 3. basamağında üçgen işareti varsa bu basamakların biri dolu demektir, üçgenler genelde merdivenin yan bitiş noktalarına resmedilir dikkatli bakmadığınız taktirde görünmez.
Diğer Görüş: Merdiven define işareti olarak mevcut basamaklarıyla birlikte değerlendirilmelidir. Merdivendeki basamak sayıları mitolojik bazı inançları yansıtır.
Uğurlu sayılan rakamlarla eşdeğerdir. (3-5-7-9-11-40-70) Genel olarak tapınaklarda tek sayı basamak vardır. Tapınağa sağ ayak ile başlayıp sağ ayak ile girmeyi sağlar. Tuzaklı Merdivenler; Mahsen, tünel yada mezar girişlerinde merdiven varsa tuzak olma ihtimali çok yüksektir.
Bu en çok dönen merdiven tuzağı şeklinde çalışır ansızın bastığınızda merdiven döner ve kaval kemiğinizi kırar; kısacası çıplak kayada yani yüzeyde olan merdivenler farklıdır, zemin altında bulduğunuz merdivenler farklıdır, zemin altındaki merdivenler çok tehlikelidir; en sık rastladıklarımız aşağı doğru 7 basamak inen merdiven şeklindedir, 3. basamağındaki çalışan tuzak, öldürücü tuzak değil ama kaval kemiğinizi kırar, bu zaten caydırma tuzağıdır bu tür merdivenlerden ilerlemeye çalışırsanız ileride işlevi daha yüksek farklı tuzaklarla karşılaşmanız muhtemeldir.

Leave a Reply

Copyright © 2021 | Aktekke Mahallesi horuzoğlu Sk kütükcüoğlu apt altı No 8/C Kastamonu Merkez 05424955464 |